Takto to vypadalo v září minulého roku na staveništi Leningradské elektrárny II, kde vznikají dva bloky s reaktory typu VVER-1200. (Zdroj: Titan2.ru)
Takto to vypadalo v září minulého roku na staveništi Leningradské elektrárny II, kde vznikají dva bloky s reaktory typu VVER-1200. (Zdroj: Titan2.ru)

Šéf koncernu Rosenergoatom Jevgenij Romanov oznámil na tiskové konferenci, že byla provedena výměna generálního dodavatele leningradské jaderné elektrárny II (v ruštině známé pod zkratkou LAES – leningradskaja atomnaja elektrostancija), která však nebude mít vliv na termíny výstavby jejího druhého bloku a oznámil, že fyzické spuštění prvního bloku se uskuteční v roce 2015. Na otázky novinářů týkající se termínů uvedení do provozu odpověděl: „Nepochybujeme o nich.“

Romanov dále odpověděl, že výměna hlavního dodavatele je vždy doprovázena nepatrným zdržením prací. „Rozhodně musíme udělat vše pro to, aby nepatrné ztráty, které nastaly, byly kompenzovány“, prohlásil.

Generální ředitel společnosti Atomenergoprojekt, Marat Mustafin, odpověděl, že plán výstavby druhého bloku leningradské jaderné elektrárny bude plně normalizován. A dodal: „V průběhu 3 až 4 měsíců bude toto nevelké zdržení odstraněno.“

Hlavním dodavatelem výstavby leningradské elektrárny se na začátku prosince stala společnost Atomenergoprojekt, která vyměnila společnost Specstroj Rossii pod vedením Hlavního ředitelství speciálního strojírenství č. 3 (GUSST – Glavnoje Upravljenije Specijalnogo Strojitelstva No. 3). Podle původního harmonogramu je spuštění prvního bloku leningradské jaderné elektrárny II plánováno na srpen až říjen roku 2015.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..