Martin Beneš pokračuje ve funkci předsedy představenstva společnosti ČEZ. (Zdroj: Ihned.cz)
Martin Beneš pokračuje ve funkci předsedy představenstva společnosti ČEZ. (Zdroj: Ihned.cz)

Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš (43) bude i další čtyři roky předsedou představenstva této energetické firmy. Rozhodlo o tom dnes představenstvo společnosti. ČEZ o tom informoval na svém webu. Beneš ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva ČEZ v září 2011 vystřídal Martina Romana.

„Dozorčí rada již v roce 2011 v zájmu zachování kontinuity zvolila Beneše členem představenstva na nové čtyřleté funkční období s účinností od 17. prosince 2013,“ uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Od roku 2011, kdy rada Beneše zvolila, má devět nových členů z dvanácti. Nejbližší zasedání dozorčí rady se uskuteční ve čtvrtek 19. prosince.

Kříž doplnil, že Benešovi původní mandát předsedy představenstva vypršel v pondělí a dnes ho představenstvo ve funkci potvrdilo.

Beneš je absolventem strojní fakulty Vysoké školy báňské – Technické university v Ostravě. V ČEZ pracuje od roku 2004, kdy nastoupil do pozice ředitele úseku Nákup společnosti ČEZ. Od roku 2006 zastával pozici ředitele Divize Správa. Od června 2007 zastával funkci výkonného ředitele.

Jako šéf společnosti ČEZ Beneš mimo jiné ukončil spor s těžební skupinou Czech Coal, s kterou podepsal smlouvu o dodávkách uhlí do elektrárny Počerady. Musel se potýkat s problémy společnosti v Bulharsku a Albánii.

ČEZ je největší tuzemská energetická firma. Loni hospodařila s čistým ziskem 40,2 miliardy korun, letos očekává jeho pokles na 37,5 miliardy korun. Většinovým vlastníkem je stát, který vlastní zhruba 70 procent akcií firmy.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..