Nákres vnitřního uspořádání parogenerátoru PGV 1000M. (Zdroj: Npp.kiev.ua)
Nákres vnitřního uspořádání parogenerátoru PGV 1000M. (Zdroj: Npp.kiev.ua)

Uzavřená akciová společnost AEM-technologii (součást společnosti Atomenergomaš, strojírenské divize Rosatomu) vyrobí osm parogenerátorů typu PGV 1000M pro první a druhý blok rozestavěné Běloruské jaderné elektrárny. Zařízení budou vyrobena Volgodonskou továrnou společnosti AEM-technologii.

„Tato továrna vyrobí a dodá parogenerátory, kolektory, podpěry, sady náhradních dílů a další výrobky. Dodání zařízení je v případě prvního bloku plánováno na rok 2016 a pro druhý blok na rok 2017,“ uvedl generální ředitel společnosti AEM-technologii, Jevgenij Pakermanov.

Hlavním dodavatelem polotovarů pro výrobu parogenerátorů bude společnost Energomašspecstal (zkracovaná jako EMSS a sídlící v městě Kramatorsk na Ukrajině). Tento ukrajinský hutní podnik dodá polotovary vrchních, spodních i středních částí vnějšího krytu parogenerátorů a také polotovary pro kolektory. Po dokončení výrobního procesu budou jednotlivé části krytu smontovány v jeden kus a budou do nich namontovány trubky určené k předávání tepla z jednoho chladicího okruhu do druhého. Těchto trubek bude v každém parogenerátoru asi 11 tisíc kusů. Pro odhalení různých typů vad a nejednolitosti kovu těchto trubek a propojek kolektorů s parogenerátory bude použit nejnovější systém kontroly používající vířivé proudy, který tato továrna získala v říjnu tohoto roku.

Společnost AEM-technologii podepsala dohody o dodání reaktorového vybavení a zařízení pro lokalizaci taveniny aktivní zóny pro první i druhý blok Běloruské jaderné elektrárny. První polotovary pro reaktorovou nádobu prvního bloku této elektrárny byly vyrobeny společností EMSS a odeslány do Volgodonské továrny v prosinci tohoto roku.

Parogenerátor se přímo vztahuje k bezpečnosti první třídy, jeho nádoba představuje horizontálně položený válec s eliptickými podstavami a válcová část je svařena ze čtyř silnostěnných středních dílů.

Zdroj: Aem-group.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..