Jaderná elektrárna Millstone se třemi bloky je jedinou jadernou elektrárnou ve státě Connecticut. (Zdroj: Dom.com)
Jaderná elektrárna Millstone se třemi bloky je jedinou jadernou elektrárnou ve státě Connecticut. (Zdroj: Dom.com)

Společnost Areva získala kontrakt v hodnotě 73 milionů dolarů (cca 146 milionů Kč) na dodávku paliva pro druhý blok americké jaderné elektrárny Millstone. Tento blok je tlakovodní, má výkon 1210 MWe a stojí u města Waterford ve státě Connecticut.

Podle uzavřené smlouvy s americkou energetickou společností Dominion bude Areva dodávat jaderné palivo typu CE-14 HTP pro druhý blok jaderné elektrárny Millstone do roku 2035, kdy vyprší licence k provozu tohoto bloku.

Kromě výroby paliva obsahuje smlouva i související analytické studie a technické služby. Palivo bude vyráběno v továrně společnosti Areva v Richlandu ve státě Washington.

„Provedení paliva HTP typu CE 14×14 od společnosti Areva již bylo s úspěchem použito při provozu druhého bloku jaderné elektrárny Millstone a pomohlo nám dosáhnout našich cílů ve výkonnosti paliva,“ uvedl Kerry Basehore, ředitel oddělení pro jaderné analýzy a palivo společnosti Dominion.

Dodavatelem druhého bloku jaderné elektrárny Millstone byla společnost Combustion Engineering, která tento tlakovodní reaktor spustila v prosinci roku 1975. V listopadu roku 2005 byla licence k provozu tohoto bloku prodloužena regulačním úřadem Nuclear Regulatory Commission o dvacet let, tedy do 31. července 2035.

Zdroj: Neimagazine.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..