Srovnání zamoření z let 2011 a 2012. Je jasně vidět celkový pokles, především v oblastech, kde byla intenzita radiace nejsilnější. Zdroj: WNN
Takhle vypadá například evakuační pásmo kolem JE Fukušima. Srovnání zamoření z let 2011 a 2012. Je jasně vidět celkový pokles, především v oblastech, kde byla intenzita radiace nejsilnější. Zdroj: WNN

V Japonsku pouhých 38 ze 136 obcí, které se nacházejí ve třicetikilometrových pásmech okolo jaderných elektráren, má připravené evakuační plány pro případ jaderných havárií.

Nedostatečná dokumentace, která by dávala místním samosprávám návod, jak postupovat v případech mimořádných situací na jaderných elektrárnách, může způsobit další odklad ve spouštění jaderných bloků, zastavených po nehodě na jaderné elektrárně Fukušima. Uvádí to japonský listi Mainichi Shimbun.

Podle nových japonských standardů radiační bezpečnosti musí každá obec, která se nachází v blízkosti jaderné elektrárny, vypracovat vlastní evakuační plán. Kromě vlastního přesunu obyvatel jsou samosprávy povinné zajistit všechny obyvatele jodovými preparáty v místě bydliště a připravit o tom dostatečně podrobnou zprávu.

Zdroj: Atomic-energy.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..