Na stavbu nových bloků Balakovské jaderné elektrárny dodaly Vítkovice trubkové svazky v hodnotě 55 milionů korun. (Zdroj: Wikipedia.org)
Na stavbu nových bloků Balakovské jaderné elektrárny dodaly Vítkovice trubkové svazky v hodnotě 55 milionů korun. (Zdroj: Wikipedia.org)

Strojírenská skupina Vítkovice získala už dvanáctý kontrakt na jadernou energetiku za poslední dva roky v Rusku. Za 2,5 milionu eur (přes 60 milionů korun) dodají nízkotlaké a vysokotlaké ohříváky – zařízení na zvýšení účinnosti turbíny v jaderné elektrárně. Novinářům to dnes na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně řekl generální ředitel Vítkovice Holding Jan Světlík.

Partnerem Vítkovic je ruská společnost Komplet energo, se kterou Vítkovice dlouhodobě spolupracují. Podle obchodního ředitele vítkovické skupiny Lubomíra Gogely zatím vítkovické kontrakty pro jaderný průmysl v Rusku s touto firmou dosáhly dohromady 1,7 miliardy korun. Za 55 milionů korun například dodaly trubkové svazky pro Balakovskou jadernou elektrárnu v Rusku.

Celá strojírenská skupina, která vystupuje pod značkou Vítkovice Machinery Group, zaměstnává zhruba 8500 lidí. Loni skupina vytvořila konsolidovaný čistý zisk zhruba 430 milionů korun, o 151 milionů vyšší než v roce 2011. Tržby skupiny loni dosáhly rekordních 16,35 miliardy korun.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..