Jaderná elektrárna Temelín. (Zdroj: Rozhledyav.blogspot.com)
Jaderná elektrárna Temelín. (Zdroj: Rozhledyav.blogspot.com)

Druhý blok Jaderné elektrárny Temelín bude připojen k síti během pondělí, ačkoliv k tomu mělo původně dojít dnes. Po dokončení plánované opravy, při přípravě bloku před připojením, energetici zjistili netěsnost na pomocném systému parní turbíny v nejaderné části. Nyní probíhá oprava, řekl dnes ČTK mluvčí elektrárny Marek Sviták.

Netěsnost byla zjištěna na pomocném systému parní turbíny, který odvádí vodu z páry před její expanzí na turbíně, uvedl mluvčí.

Kvůli naplánované výměně měření teploty ložiska jednoho ze čtyř hlavních cirkulačních čerpadel začala elektrárna snižovat výkon jednoho ze svých dvou bloků v pátek večer. Pro provedení výměny bylo potřeba dostat výkon tohoto bloku přibližně na 600 MWe, přičemž jeho plný výkon je 1055 MWe. V sobotu byla podle plánu provedena výměna měření. Následně byl druhý blok odpojen od sítě. Podle nového harmonogramu energetici předpokládají jeho připojení v pondělí.

Na domácí spotřebě se Temelín podílí 20 procenty. Letos má v plánu do energetické sítě dodat 15,388 miliard kilowatthodin elektřiny.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..