Logo projektu Srdcerváči. (Zdroj: Srdcervaci.cz)
Logo projektu Srdcerváči. (Zdroj: Srdcervaci.cz)

Do projektu Srdcerváči, který organizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) se aktivně zapojila Skupina ÚJV (např. ÚJV Řež, a. s. – dříve Ústav jaderného výzkumu a Centrum výzkumu Řež).

Netradiční fundraisingová kampaň představuje na jedné straně pět úspěšně pracujících zdravotně postižených – to jsou oni, Srdcerváči (jejich příběhy jsou na www.srdcervaci.cz), na straně druhé pro získání finančních prostředků vytvořila NFOZP nezvyklé formy: internetový obchod s originálními dárky, internetové aukce a prodej zážitků. Cílem je získat finanční prostředky na otevření nových pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením a pořízení materiálního nebo hmotného vybavení na jejich realizaci.

Skupina ÚJV poskytla do nabídky zážitků možnost zakoupit si prohlídku reaktorových pracovišť s odborným výkladem. První okruh zahrnuje reaktorovou halu nejstaršího reaktoru LVR–15 a druhý obsahuje prohlídku reaktoru LR-0 a technologických smyček. Vybrané zážitkové projekty, včetně nabídky Skupiny ÚJV, budou zpracovány jako infospot a použity k propagaci projektu.

Srdcerváčem se může stát každý. Stačí si v období kampaně vybrat z katalogu unikátních dárků nebo zážitků na www.srdcervaci.cz. Kdo si pořídí originální dárek nebo zážitek pro sebe či pro své blízké, třeba už k nadcházejícím Vánocům, získá nejen běžně nedostupnou věc, ale zároveň pomůže odstranit část fyzických i mentálních bariér v zaměstnávání zdravotně postižených.

V katalogu jsou k nalezení i další skutečně ojedinělé kousky vybočující, jako prohlídka jaderného reaktoru, z běžného klišé:

– Technické muzeum Tatra v Kopřivnici s montážní linkou nákladních automobilů a absolvování jízdy nákladním automobilem na zkušebním polygonu;

– Účast na koncertu symfonického orchestru v pozici „spícího“ hudebníka – možnost usednout do vybrané hudební sekce symfonického orchestru při živém koncertu v Obecním domě;

– Na míru šitá prohlídka města Chicago s Irenou Čajkovou;

– Noc v teepee v Botanické zahradě… další na webových stránkách akce.

Kdo by si ze stovek unikátních položek nemohl vybrat, může projekt podpořit zasláním finančního daru, pořízením srdcerváčského trička, kterým ukáže, že mu osud ostatních není lhostejný nebo účastí na některé unikátní dražbě na www.aukro.cz.

Zdroj: ÚJV, a. s.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..