28.11.2022
Jeřáb Liebherr LR 1750 při práci. (Zdroj: Diytrade.com)
Jeřáb Liebherr LR 1750 při práci. (Zdroj: Diytrade.com)

Firma BPS-leasing, běloruská dceřiná společnost ruského Sberbank Leasing, podepsala smlouvu na dodání silného jeřábu do lokality Ostrovecká, kde má napomoci výstavbě jaderné elektrárny. Dodavatelem bude společnost Nižněnovgorodská inženýrská společnost Atomenergoprojekt.

„Do Běloruska bude dodán pásový jeřáb Liebherr LR 1750 s nosností 750 tun, který má cenu přes 307 milionů rublů (asi 175,5 milionů Kč). Jeřáb bude používán při výstavbě běloruské atomové elektrárny, budované v Ostrovecké lokalitě v Hrodenské oblasti,“ hovoří se ve zprávě ruské společnosti.

Technika bude dodána se vším potřebným vybavením. Leasingová smlouva je podepsána na 61 měsíců.

„Kontrakt je příkladem úspěšné realizace cross-sellingu a spolupráce různých teritoriálních a strukturních sekcí skupiny Sberbank. Demonstruje také efektivní práci skupiny společností Sberbank leasing při strukturování složitých, nákladných a důležitých mezistátních projektů,“ říká dále zpráva společnosti Sberbank Leasing.

Nová běloruská jaderná elektrárna s dvojicí bloků o celkovém výkonu až 2400 (2×1200) MW bude postavena v Ostrovecké lokalitě A má být postavena podle ruského projektu AES-2006. Generálním projektantem i dodavatelem výstavby je ruská společnost NIAEP-ASE.

Zdroj: Atom.belta.by

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..