Dlouhodobá světová předpověď zabývající se výstavbou nových jaderných elektráren se navrátila na úroveň před fukušimskou tragédií. Řekl to generální ředitel ruského státního podniku Rosatom, Sergej Kirijenko, na šestém regionálním veřejném fóru Atomová výroba, firma, bezpečnost 2013.

„Souhrnná předpověď výstavby jaderných elektráren do roku 2030 se navrátila do předfukušimského scénáře. Geografie se změnila,“ řekl a poznamenal, že k zemím, které plánují aktivně rozvíjet atomovou energetiku se částečně přidala Velká Británie.

Kirijenko také poukázal na to, že od chvíle havárie na japonské JE Fukušima 1 množství zahraničních zakázek Rosatomu na výstavbu JE vzrostlo dvojnásobně. A to podle něho i díky tomu, že ruské atomové elektrárny zcela odpovídají současným potřebám jaderné a radiační bezpečnosti.

Dále poznamenal, že rozvoj světové energetiky musí brát na vědomí rovnováhu mezi atomovou a tradiční energetikou a obnovitelnými zdroji energie. Klíčovým požadavkem k rozvoji energetiky je pak podle něho bezpečnost.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..