Fessenheim_(EDF)_460x307
Diskuze o prodlužování životnosti francouzských jaderných elektráren je nejbouřlivější v případě Fessenheimu. Se svým spuštěním v roce 1977 je nejstarší francouzskou jadernou elektrárnou v provozu a prezident Francois Hollande ji chce v blízké době uzavřít, i když regulační úřad schválil prodloužení licence. (Zdroj: World-nuclear-news.org)

Francouzská vláda se rozhodla prodloužit životnost  jaderných elektráren v zemi o deset let, tedy ze 40 na 50 let, uvedl o víkendu francouzský list Journal du Dimanche. Provoz většiny z 58 jaderných reaktorů ve Francii začal v letech 1978 až 1989.

Vláda své rozhodnutí ohledně 19 francouzských jaderných elektráren podle listu asi oznámí v nejbližších dnech, rozhodně do konce roku. „Rozhodnutí je a vláda jen hledá dobré politické načasování,“ citoval Journal du Dimanche nejmenovaný zdroj blízký vládě.

Představitelé strany Zelených, která je spojencem vládních socialistů, vzkázali, že jsou proti prodlužování životnosti jaderných elektráren. Připomínají, že vláda se zavázala snížit do roku 2025 podíl jádra na produkci elektřiny ve Francii ze současných 75 procent na 50 procent.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..