Česká společnost Armatury Group z Dolního Benešova dodá ruskému Atomenergoprojektu, dceřiné společnosti Rosatomu, průmyslové armatury pro 2. etapu výstavby Novovoroněžské jaderné elektrárny. Celková hodnota kontraktů převyšuje 3 mil. EUR.

„Rosatom patří mezi naše klíčové zákazníky v oblasti jaderné energetiky. Spolupráce s ním nám, kromě zakázek, dává také možnost podílet se na špičkových jaderných technologiích a posilovat tak léta budovanou pozici osvědčeného dodavatele pro jadernou energetiku, a to nejen na českém, ale i světovém trhu, konstatoval generální ředitel Armatury Group, Vladimír Nekuda.

Výkonný viceprezident Rusatom Overseas, Leoš Tomíček, zase zdůraznil: „Dodávky od Armatury Group splňují ta nejnáročnější kritéria kvality pro výstavbu moderních jaderných elektráren se zvýšenými nároky na bezpečnost. Proto vždy rádi vidíme tuto českou společnost mezi dodavateli Rosatomu“.

Armatury Group jsou tradičním výrobcem průmyslových armatur pro jadernou energetiku. Kromě kulových kohoutů, šoupátek, ventilů, uzavíracích a zpětných klapek, dodává také potrubí a potrubní příslušenství, poskytuje servisní služby a technické poradenství. Více než polovina produkce společnosti přitom směřuje do 60 zemí světa. Od zahájení své působnosti na trhu jaderné energetiky v r. 2006 společnost dodala pro výstavbu jaderných elektráren korporací Rosatom nejen v Rusku, ale také v Indii a v Číně, průmyslové armatury za více než 7 mil. EUR. Spolu s posledními kontrakty už tato suma převyšuje 10 mil. EUR.

Novovoroněžská JE-2 s dvěma energobloky o celkovém výkonu 2400 MW se buduje podle projektu AES-2006, který je založen na reaktoru VVER-1200. Atomenergoprojekt je generálním projektantem a dodavatelem této elektrárny na základě vítězství ve veřejném výběrovém řízení v roce 2007. Projekt Atomenergoprojektu AES-2006 odpovídá současným požadavkům na bezpečnost, ochranu životního prostředí a splňuje sanitárně-hygienické požadavky, stejně jako požadavky Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) a Světové asociace provozovatelů jaderných elektráren (WANO). Všechny bezpečnostní funkce v projektu AES-2006 jsou zabezpečeny kombinací aktivních a pasivních systémů, zajišťující spolehlivý provoz elektrárny a její odolnost vůči vnějším i vnitřním vlivům.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Rusatom Overseas

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..