myrrha_3D_web
Virtuální model výzkumného reaktoru Myrrha. (Zdroj: Myrrha.sckcen.be)

Areva, italská skupina Ansaldo Nucleare a španělská skupina Empresarios Agrupados získaly zakázku na provedení předběžné studie pro nový výzkumný reaktor MYRRHA belgického výzkumného centra jaderné energie SCK•CEN.

Jako lídr konsorcia získá Areva více než polovinu z této zakázky o celkové hodnotě 24 milionů eur. Rozsah zakázky zahrnuje odhad investičních a provozních nákladů reaktoru, validaci výkonnostních cílů, přípravu k získání provozní licence a vypracování podrobného plánu projektu. Areva  bude poskytovat technickou koordinaci, řídit celý proces návrhu reaktoru a zpracuje studie týkající se instalace, bezpečnosti, systému řízení a kontroly.

Výzkum reaktoru MYRRHA přispěje k rozvoji transmutace pro recyklaci a zpracování vysoce radioaktivního odpadu. Nasazení reaktoru MYRRHA do plného provozu je v plánu mezi lety 2024 – 2025.

Benoît Bazire, generální ředitel divize Areva TA, která bude zakázku realizovat, řekl: „Tato smlouva je ze strany našeho klienta – společnosti SCK•CEN, jednoho z největších jaderných výzkumných center na světě, uznáním naší odborné znalosti v oblasti jaderného inženýrství a designu výzkumných reaktorů.“

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Areva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..