30.11.2022
Kontejner TN24E. (Zdroj: Areva.com)
Kontejner TN24E. (Zdroj: Areva.com)

Areva podepsala v Německu několik smluv na dodávky více než 70 kontejnerů typu TN24E sloužících ke skladování použitého jaderného paliva. Celková hodnota uzavřených smluv přesahuje 200 milionů EUR.

Tyto ocelové kontejnery jsou určené k přepravě a uchování použitého jaderného paliva (oxid uranu nebo MOX) a jsou navrženy tak, aby dokázaly ustát i extrémní podmínky. Uživatelům poskytují vysoký výkon a flexibilitu.

Díky tomu, že německý Federální úřad na ochranu před radiací v nedávné době schválil použití TN24E, mohla poprvé v historii na německý trh nakládání s použitým jaderným palivem vstoupit zahraniční firma.

„Je nám potěšením podělit se o své zkušenosti s použitým palivem s našimi stálými zákazníky z Německa. Poté, co byly kontejnery TN24E certifikovány pro použití v Německu, se podařilo Arevě vstoupit na nový trh, kde máme velmi dobré postavení k tomu, abychom mohli tamním zákazníkům nabídnout komplexní služby v oblasti konce palivového cyklu,“ řekl Dominique Mockly, výkonný senior vice-prezident společnosti Areva pro aktivity souvisejících se zadní částí palivového cyklu.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Areva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..