Výstavní hala z minulého ročníku veletrhu EnergyExpo. (Zdroj: Metdom.su)
Výstavní hala z minulého ročníku veletrhu EnergyExpo. (Zdroj: Metdom.su)

Za týden proběhne v běloruském hlavním městě osmnácté Běloruské energetické a ekologické fórum. V organizačním výboru se objeví představitelé Ministerstva energetiky a jiných zúčastněných ministerstev a úřadů. V jeho čele stane první náměstek běloruského premiéra, Vladimír Semaško.

Fórum je zamýšleno jako přehlídka současných úspěchů vědy, techniky a technologií v oblasti energetiky, úspory energie, automatizace, elektroniky, ochrany životního prostředí a používání obnovitelných zdrojů energie.

Jako součást akce proběhne i 18. mezinárodní specializovaná expozice s názvemEnergetika. Ekologie. Úspora energie. Elektro. (EnergyExpo 2013). Tato výstava se uskutečňuje už od roku 1995 a tradičně budí velký zájem hlavních světových výrobců zařízení, technologií i materiálů pro energetiku, ekologii, energetické úspory a elektrotechniku. Je jednou z největších výstav o této tematice v rámci zemí SNS a Baltu. V letošním roce bude na výstavě představena produkce více než 350 podniků a organizací z 18 zemí. Na výstavě se objeví i sekce vyhrazené pro běloruská ministerstva a úřady.

Během fóra se 16. a 17. října též koná 18. Běloruský energetický a ekologický kongres, zahrnující plenární shromáždění, tematické semináře o obnovitelných zdrojích energie, výrobních kapacitách, úspoře energie či efektivnosti využívání energie v domácnostech.

Zdroj: Atom.belta.by

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..