Model reaktoru VBER-300 na Kazatomexpo 2012. (Zdroj: Centralasiaonline.com)
Model reaktoru VBER-300 na Kazatomexpo 2012. (Zdroj: Centralasiaonline.com)

Společnost OKBM Afrikantov na výstavě, která se konala v rámci 57. generální konference Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) ve Vídni ve dnech 16. – 20. září, představila své projekty v oblasti inovačních reaktorů, oznámila serveru Novostienergetiki tisková agentura Atomenergomaš (AEM).

OKBM Afrikantov představila modely dvou inovačních reaktorů: RITM-200 pro universální atomový ledoborec nové generace a reaktor pracující na rychlých neutronech BN-800. Na informačním panelu podniku byla prezentována informace o reaktorech malého a středního výkonu ABV, KLT-40S a VBER-300, které byly sestrojeny na základě osvojených a prověřených technologií lodních tlakovodních reaktorů. Taktéž byl představen úvodní projekt vysokoteplotního reaktoru chlazeného plynem GT-MGR.

Hlavní pozornost představitelů zúčastněných delegací MAAE byla věnována reaktorům malého a středního výkonu. Tento směr vývoje reaktorů je předurčen k zajištění tepla a elektrické energie regionům, které nemají centrální zásobování energií.

Zdroj: Novostienergetiki.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..