Na prvním bloku Leningradské JE-2 byla zahájena montáž parní turbíny. Jedná se o jednu z hlavních událostí letošního roku v oblasti ruské jaderné energetiky. Příprava zabrala několik měsíců.

Montáži turbíny předcházely přípravné práce. Byla dokončena základová deska a upraven její povrch, na němž spočívá rám turbíny a ložiskové podpěry. Dále bylo dokončeno odprášení povrchu až do úrovně 16 metrů. Již dříve byla ve strojovně provedena instalace vnitřního osvětlení. Celková plocha osvětlené haly je 6000 m2.

Montáž turbíny je prováděna ve strojovně prvního bloku společností MSU-90 za dodržení všech bezpečnostních požadavků. Na místo montáže již byly dopraveny skelety čtyř nízkotlakých dílů turbíny. O trochu později bude dodán i vysokotlaký díl. Vybavení pro turbosoustrojí o výkonu 1200 MWt určeného pro první blok budované Leningradské JE-2 vyrobila akciová společnost Silovyje mašiny.

Parní turbína К-1200-6,8/50 měří na délku 53 metrů a váží přes 2180 tun. Jedná se o pětiválcový agregát s jednou hřídelí, sestávající ze souměrného vysokotlakého dílu a čtyř souměrných nízkotlakých dílů (konstrukční schéma „motýl“). Turbína tohoto typu je používána na přeměnu tepelné energie v mechanickou a pohání turbogenerátor.

Plánovaný termín dokončení montáže turbíny je 12. dubna roku 2014, což koresponduje se schváleným plánem první fáze výstavby prvního bloku Leningradské JE-2.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..