Provozovatel JE Fukušima oznámil, že ochranná bariéra u technického přístavu elektrárny nedokáže zabránit unikání radioaktivní vody do oceánu.

Z šetření odborníků společnosti Tokyo electric power company (TEPCO), provozovatele fukušimské jaderné elektrárny, vyplývá, že hladina kontaminované spodní vody pod areálem elektrárny už o 60 cm přesáhla ochranné bariéry. Ty byly do půdy nainstalovány podél celého pobřeží. Podle odborníků se objem radioaktivní vody, která uniká do oceánu, pohybuje okolo 300 tun za den.

Nyní zaměstnanci společnosti TEPCO řeší bezodkladné úpravy ochranné bariéry. Spolu s tím je na tento týden naplánováno zahájení prací na odstraňování spodní vody nahromaděné pod elektrárnou. Podle informací, které mají odborníci společnosti TEPCO k dispozici, se v odvodňovacím systému elektrárny nahromadilo více než 20 000 tun radioaktivní vody, která se postupně mísí s ostatní spodní vodou nacházející se pod fukušimským jaderným zařízením.

Informace o možném úniku radioaktivní vody do Tichého oceánu byla poprvé uveřejněna na konci minulého měsíce. Tehdy japonská vláda přikázala provozovateli provézt šetření a přijmout opatření pro zabránění prosakování kontaminované vody do oceánu.

Zdroj: Novostienergetiki.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..