Šoupátka typu A00, uzavírací s ručním pohonem, z produkce české firmy MSA zamíří na třetí blok ruské rostovské jaderné elektrárny. (Zdroj: Msa.cz)
Šoupátka typu A00, uzavírací s ručním pohonem, z produkce české firmy MSA zamíří na třetí blok ruské rostovské jaderné elektrárny. (Zdroj: Msa.cz)

V tendru na dodávku pro třetí blok Rostovské jaderné elektrárny, kterou staví ruská Státní korporace pro jadernou energii Rosatom, zvítězila společnost MSA z Dolního Benešova.

Firma dle podmínek dohody dodá klínová šoupátka A00, termín dodávky je duben 2014.

Společnost MSA, která je součástí skupiny Rimera, plní i další zakázky Rosatomu. Do konce září závod v Dolním Benešově odešle do Smolenské JE tři zpětné klapky А41 a tři klínová šoupátka A000. Zpětné klapky typu А42 byly v červenci odeslány do Kalininské JE. MSA je kromě toho dodavatelem klínových šoupátek také pro Bělojarskou JE, kde se staví reaktor 4. generace na bázi rychlých neutronů BN 800.

MSA plní také objednávky na výrobu šoupátek a náhradních dílů k nim pro Balakovskou JE a první dva bloky Rostovské JE.

Obchodní ředitel MSA Roman Baláž zdůrazňuje, že dodávky pro Rosatom jsou novým impulsem pro konstruktéry a techniky firmy, z hlediska dalšího vývoje a zdokonalování armatur pro jadernou energetiku. „Můžeme jen přivítat spolupráci s takovým zákazníkem, protože nás nutí rozvíjet nové technologie. Výsledkem spolupráce je výrazné rozšíření našich možností, což nám umožňuje být o krok před konkurencí,“ říká Roman Baláž.

„V Rosatomu produkci závodu v Dolním Benešově dobře znají. Vždycky vyniká kvalitou a nikdy nemá zpoždění,“ říká výkonný vice-prezident Rusatom Overseas Leoš Tomíček. „Počítáme s tím, že závod MSA bude dodávat armatury i pro další jaderné elektrárny, které Rosatom staví nejen v Rusku“, dodává.

Podle slov Leoše Tomíčka je nové vítězství MSA v tendru na dodávky armatur pro Rosatom důkazem rostoucí spolupráce mezi ruskou státní korporací a českými firmami v jaderné energetice. „Za posledních pět let nakoupil Rosatom v České republice produkci v hodnotě 200 milionů euro,“ připomíná Leoš Tomíček.

Dále dodává, že rozšíření seznamu dodávek na jaderné objekty, které staví Rosatom v Rusku a dalších zemích, umožní získat českým firmám nezbytné reference pro podporu exportu jejich produkce a ovládnutí perspektivních trhů.

Společnost MSA, a.s. se řadí k předním světovým výrobcům a dodavatelům průmyslových armatur. Hlavní výrobní program společnosti tvoří kulové kohouty, šoupátka, klapky a ventily vyráběné dle norem ČSN, API, ANSI, DIN a GOST a dále speciální armatury určené především pro aplikace v oblasti jaderné energetiky. Armatury z produkce MSA, a.s. jsou určené pro přepravu a zpracování ropy, přepravu, distribuci a zpracování plynu, jadernou i klasickou energetiku, teplárenství a tepelné sítě a pro vodárenství.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..