Fotky z těžby uranu v povrchovém dole Banduhurang. Všimněte si, že jeho provozovatel si pro focení zvolil české vozy Tatra Jamal. (Zdroj: Ucil.gov.in)
Fotky z těžby uranu v povrchovém dole Banduhurang. Všimněte si, že jeho provozovatel si pro focení zvolil české vozy Tatra Jamal. (Zdroj: Ucil.gov.in)

Strategický investor pro PowerTech

Soukromá developerská společnost Azarga se sídlem v Hong Kongu investující do uranové rudy souhlasila s tím, že se stane strategickým investorem v kanadské developerské společnosti PowerTech, která se zabývá průzkumem ložisek uranu. Azarga se také dohodla na koupi 60 % podílu na projektu Centennial Uranium společnosti PowerTech, který probíhá v americkém Coloradu, má hodnotu 1,5 miliónů dolarů a bude trvat dva roky.

Po dokončení koupě projektu Centennial budou obě společnosti tvořit společný podnik zabývající se dalším výzkumem a vývojem tohoto projektu. Azarga bude provozovat společný podnik a podle PowerTechu nemá v současnosti žádné plány na rozšiřování svého majetku. Místo toho má v úmyslu zhodnotit jeho výzkumný a vývojový potenciál.

Azarga nedávno získala 17,5 % vydaných a nesplacených akcií PowerTechu. V současné době PowerTech vydal dluhopis v hodnotě téměř půl miliónů dolarů firmě Azarga, což by po převedení znamenalo 22% vlastnictví PowerTechu. Dluhopis je splatný v roce 2017.
Úvěr na financování projektů ve Spojených státech

Uranium Energy Corporation (UEC) si zajistila úvěr 20 milionů amerických dolarů, který má v plánu využít k vývoji, provozu a údržbě svých projektů v lokalitách Hobson, Goliad a Palangana v USA.

Dvouletý úvěr byl sjednán mezi věřitelem pro přírodní zdroje firmou Sprott Resource Lending Corp a společností CEF Ltd. (Capital Markets), kterou spoluvlastní hongkongské konsorcium firmy Cheung Kong a banky Canadian Imperial Bank of Commerce. Úvěr má úrokovou sazbu 8 % a je rozdělen na tři stupně. V prvních dvou stupních je ručeno závodem v Hobsonu zpracovávajícím uran a pronájmem dolu Goliad, ve třetím stupni představujícím 5 milionů amerických dolarů je ručeno pronájmem dolu Palangana.

Výkonný ředitel společnosti UEC, pan Amir Admani, řekl, že úvěr bude investován do společnosti, jejímž cílem nyní bude sladění zájmů s investory a navázání vztahů s jedním z nejrozsáhlejších konsorcií v Asii. S tímto regionem se společnost snaží vytvořit strategické vazby.

 

Namibijské licence byly obnoveny

Obnovení tří licencí typu Exclusive Prospecting Licence (EPL, Tato licence dává svému držiteli právo jako jedinému provádět průzkum ložisek minerálů na území stanoveném v licenci. – pozn. Atominfo.cz) umožní firmě Deep Yellow Ltd. pokračovat ve strategickém rozvoji a průzkumu trhu v Namibii. Sféra, kterou tyto smlouvy pokrývají, zahrnuje vlajkovou loď této společnosti, projekt Omahola, a další projekty s názvy Tubas Sand a Tubas Paleochannel Resource. Vysoce kvalitní ložisko alaskitu v Omahole prochází v současné době předběžnou studií proveditelnosti těžby, zatímco projekt Tubas Sand je hodnocen jako možný samostatný projekt.

Zmiňované licence EPL udělené dceřiné společnosti Reptile Uranium Namibia namibijské firmy Deep Yellow Ltd. byly již třikrát obnoveny, ačkoliv jejich rozsah byl snížen. Původní rozsah plochy, kterou licence pokrývaly, byl dobrovolně snížen o 29%.

 

Uranový kontrakt pro Sadbhav

Společnost Uranium Corporation of India Ltd. (UCIL) zadala zakázku na extrahování uranové rudy z povrchového dolu v Banduhurangu firmě Sadbhav Engineering Ltd. Firma informovala BSE (dřívější Bombay Stock Exchange), že projekt, který zahrnuje odstranění nadloží a odpadů, těžbu a dopravu rudy je ceněn na 1,7 miliardy INR (indických rupií), což je přibližně 28 miliónů amerických dolarů.

 

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..