Pro potenciální zájemce, případně čtenáře sledující dění v Rusku uveřejňujeme oficiální oznámení ruské státní jaderné korporace Rosatom. Společnost pokračuje v otevřeném náboru expertů pro účast v mezinárodních pracovních skupinách v oblasti standardizace a licencování výrobků a služeb.

Ke spolupráci zve pracovníky odpovídajících odvětví, kteří splňují hlavní kritéria: vysoké technické vzdělání (vědecká hodnost je výhodou); znalost anglického nebo francouzského jazyka na střední úrovni (případně zájem dosáhnout této úrovně v krátkém termínu); minimálně 7 let praxe v oblasti využití jaderné energie, spadající do následujících oborů činnosti: projektování, výroba, kontrola kvality nebo řízení provozu výroby zařízení JE, práce v úřadech pro regulaci a jaderný dozor; vývoj specifikací, standardů, metodik a programů testů konstrukčních, svářecích a speciálních materiálů pro zařízení a potrubí v jaderné energetice, činnosti v oblasti zvyšování odolnosti, spolehlivosti a trvanlivosti zařízení a potrubí v jaderné energetice.

Účastníci, kteří projdou všemi etapami vnitřního výběru a úspěšně absolvují rozvojový program, získají jedinečnou možnost zúčastnit se profesionální stáže ve vídeňské MAAE a ženevské ISO, reprezentovat společnost Rosatom v mezinárodních pracovních skupinách pro standardizaci a licencování, které pracují na základě norem MAAE, a také dalších mezinárodních organizací a expertních společností, jejichž hlavním cílem je harmonizace povinných a dobrovolných požadavků a parametrů v oblasti využití jaderné energie u jejich členských zemí. Účastníci projektu kromě toho budou moci stanout v čele analogických pracovních skupin v ruských organizacích, které vypracovávají standardy v rámci reformujícího se systému technické regulace a standardizace.

Výběr kandidátů bude probíhat v období od 24.června do 23.srpna 2013. Bude se skládat z jednotlivých etap: hodnocení dotazníků kandidátů testujících, nakolik odpovídají požadavkům a testování odborných znalostí v centru profesionální expertizy (ve formě odborných diskuzí). Po úspěšném absolvování všech částí výběrového řízení budou účastníci projektu školeni v oblasti specializovaných programů pro mezinárodní standardizaci a licencování za účasti předních odborníků.

Zdroj: Atomic-energy.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..