Ruská jaderná korporace Rosatom přichází s dalším inovativním projektem po malém reaktoru SVBR-100. Nový  dětský program Atomový tábor určený ruským dětem zahájí v červnu činnost v osmi oblastech, kde existují informační centra pro jadernou energii: Ve Vladimiru, Jekatěrinburgu, Rostovu na Donu, Sankt-Petěrburgu, Smolensku, Tomsku, Uljanovsku a v Čeljabinsku.

V rámci projektu jsou pro mladší i starší školáky připraveny zábavné a vzdělávací akce jak v samotných střediscích pro jadernou energii, tak v ozdravných táborech, knihovnách a dalších vzdělávacích zařízeních.

Každé z jaderných center připravilo pro malé účastníky projektu Atomový tábor vlastní vzdělávací program. Školáky ze Sankt-Petěrburgu, Vladimiru nebo Tomsku například čeká promítání vědecko-zábavných filmů, intelektuální hry, vědomostní soutěže a kvízy na půdě informačních center. V Rostovské oblasti, kde Atomový tábor zahájil činnost už 17. června, čeká svěřence dětských ozdravoven zábavně-poznávací program Veselá fyzika, v jejímž rámci shlédnou soutěžní filmy Dětského filmového festivalu s názvem Fyzika-Jaro-Film 2013. Neméně zajímavé akce čekají na rostovské školáky v rámci programu Záhady mikrosvěta, kterou připravilo místní informační středisko společně s firmou Černé oči.

Informační střediska pro jadernou energii v Uljanovsku a Čeljabinsku nabídnou školákům výjezdové vzdělávací programy v přírodě. Na dětských letních táborech Břízka a Volžanka, které se nacházejí nedaleko Uljanovsku, stejně jako na táboře Hvězdička u Čeljabinska se v červnu a červenci uskuteční profilové „jaderné turnusy“. Jejich účastníci se dozvědí hodně zajímavého o podstatě radioaktivity, historii a nejnovějších úspěších jaderné vědy. Program pro profilové turnusy připravili zaměstnanci informačních středisek pro jadernou energii v Uljanovsku a Čeljabinsku.

Ve Smolensku, kde už je projekt Atomový tábor v plném proudu, se stalo Informační středisko pro jadernou energii jednou z hlavních vzdělávacích platforem pro účastníky přibližně 40 tamních letních školních táborů. Za první dny navštívilo akce střediska přes 200 školáků. Většině z nich se program moc líbil.

Akce v rámci projektu Atomový tábor budou pokračovat až do konce července.

Zdroj: Atomic-energy.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..