Záběr z výstavy Atomexpo-2013. Zdroj: Rosatom.ru
Záběr z výstavy Atomexpo-2013. Zdroj: Rosatom.ru

26. až 28. června 2013 v ruském Petrohradě proběhlo mezinárodní průmyslové fórum Atomexpo-2013, na kterém se sešli světoví vědečtí a techničtí odborníci, zástupci průmyslu a úřadů, jejichž práce souvisí s jadernou energetikou. Hned vedle, 27. až 29. června, proběhla mezinárodní konference MAAE na téma Jaderná energetika ve 21. století.

Součástí fóra byla výstava s více než 100 exponáty ruských a světových výrobců, kterou hned první den navštívili šéf MAAE Jukija Amano a generální ředitel ruské korporace Rosatom Sergej Kirijenko. Program fóra zahrnoval například plenární zasedání s hrdým názvem Jaderná energetika ve 21. století: zodpovědná spolupráce pro stabilní rozvoj, řada symposií, kulatých stolů a obchodních jednání. Mimo jiné například byly podepsány smlouvy s českou firmou Chladicí věže Praha (vlastněnou ruským Atomenergomašem) na dodávku zařízení pro chladicí věže na právě budované Běloruské jaderné elektrárně.

Fóra se zúčastnilo více než 2000 lidí ze 42 zemí a Ruska, osvětu o něm bude šířit více než 300 novinářů, jak ruských, tak i z jiných zemí.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..