Pohled na areál ÚJV Řež, a. s. ležící na břehu řeky Vltavy severně od Prahy. (Zdroj: Cestujeme.name)
Pohled na areál ÚJV Řež, a. s. ležící na břehu řeky Vltavy severně od Prahy. (Zdroj: Cestujeme.name)

Pro celý areál ÚJV Řež, a. s., a společnosti, které zde působí, krizový štáb potvrdil přechod na 1. stupeň povodňové aktivity. Preventivní opaření a vysoké nasazení zaměstnanců zabránilo vzniku masivních škod. V celém areálu nedošlo v uplynulých dnech ke kontaminaci vody ani ovzduší.

Krizový štáb ÚJV Řež, a. s., na svém dnešním ranním jednání mohl konstatovat, že vzhledem ke sníženému průtoku Vltavy lze
přejít na režim spojený s 1. stupněm povodňové aktivity.

Jak prohlásil Ing. Radim Havlík, vedoucí krizového štábu ÚJV Řež, a. s., včasné přijetí bezpečnostních opatření zajistilo, že nedošlo k masivním škodám na majetku ani životech. „V průběhu včerejšího dne jsme v součinnosti s krizovým štábem MÚ Brandýs nad Labem rozhodli o posílení protipovodňového valu, který odděluje areál od Vltavy, abychom zabránili jeho provalení“, upřesnil Ing. Radim Havlík.

Společnost ÚJV Řež, a. s., využila zkušeností se záplavami v roce 2002. Situaci usnadnil i fakt, že plánovaná odstávka obou výzkumných jaderných reaktorů začala ještě před vypuknutím povodní. Důležitým preventivním opatřením bylo rozhodnutí o zaplavení sběrných nádrží na odpadní vody v objektech, čímž byla zajištěna jejich ochrana před případným poškozením. Pokračuje rovněž odčerpávání vody z prostor, kam prosákla. V místech, kde voda již ustupuje, začínají úklidové práce.

O všech postupech krizový štáb pravidelně informuje jak představitele obce, tak příslušné dozorové orgány dle platných standardů.

Další jednání krizového štábu je v plánu ve čtvrtek 6. 6. 2013 v 8 hodin v areálu ÚJV Řež, a. s.

Zdroj: ÚJV Řež, a. s.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..