Turbíny z dílny EMSS pro francouzskou společnost Alstom. Zdroj: elec.ru
Turbíny z dílny EMSS pro francouzskou společnost Alstom. Zdroj: elec.ru

Ukrajinská akciová společnost – průmyslový podnik Energomašspecstal (EMSS, je součástí skupiny společností Atomenergomaš) – získala kvalifikační zakázku od společnosti Alstom v rámci projektu výroby vysoce výkonné parní turbiny s poloviční rychlostí určenou pro jaderné elektrárny podle technologie ARABELLE.

V rámci této zakázky vyrobil EMSS rotor vysokotlaké turbiny o hmotnosti 55 tun a vestavěný rotor nízkotlaké turbiny o celkové hmotnosti 171 tun, který se skládá ze dvou upínacích čepů a osmi disků.

Tyto polotovary jsou určeny pro vysoce výkonnou turbinu s poloviční rychlostí na Baltické JE (Baltijskaja AES), kterou vyrábí společný podnik Alstom-Atomenergomaš (AAEM).

EMSS vyrobila turbíny kompletně a v roce 2014 budou tato zařízení dodány zákazníkovi. Jedná se o další z kvalifikačních zakázek, kterou realizuje EMSS pro společnost Alstom. Dříve EMSS pro Alstom vyrobila rotory generátoru a rotory plynových a parních turbin.

EMSS má dále v plánu vyrobit dva střednětlaké rotory parních turbin pro polskou filiálku Alstomu. Hmotnost každé z nich činí 16,5 tun.

Akciová společnost Energomašspecstal se sídlem ve městě Kramatorsku je největším ukrajinským výrobcem speciálních litých a kovaných produktů vyráběných na zakázku nebo malosériově pro hutní průmysl, loďařství, energetiku (větrnou, parní, vodní a jadernou) a strojírenství obecně. Podnik vlastní nejmodernější hutní, kovoobráběcí a strojírenské zařízení, které mu umožňuje uskutečňovat komplexní výrobní cyklus – od navrhování až po prodej hotové produkce.

Akciová společnost Atomenergomaš je strojírenskou energetickou divizí ruské státní korporace Rosatom a lídrem v energetickém strojírenství v rámci zemích SNS. Atomenergomaš je dodavatelem efektivních komplexních komponentů pro jadernou a tepelnou energetiku, těžební i petrochemický průmysl. Společnost tvoří přibližně 30 významných výrobních, vědecko-výzkumných a inženýringových společností v Rusku i za jeho hranicemi.

Zdroj: Atomic-energy.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..