Brněnská společnost Královopolská Ria loni zvýšila tržby o čtvrtinu na 1,726 miliardy korun. Firma vydělala před zdaněním 74 milionů, původně ale čekala, že její zisk bude o deset procent vyšší. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, kterou má ČTK k dispozici.
Královopolská RIA se loni podílela na komplexní rekonstrukci Elektrárny Prunéřov II, zakázky má i v zahraničí, například v zemích bývalé Jugoslávie. Firma také založila dceřinou společnost na Ukrajině, která se bude zabývat obchodními aktivitami v místní jaderné energetice.
Podle dostupných informací je majitelem 93 procent Královopolské RIA společnost Conoscenza a.s. Královopolská RIA je stoprocentním vlastníkem společností Královopolská stress analysis group, Královopolská SK a KRAFIN. Vlastní také více než třetinu ve firmě KP-mont a polovinu v KRÁLOVOPOLSKÁ UKRAJINA.
Královopolská RIA je inženýrsko-dodavatelskou společností. Orientuje se zejména na obory jaderná energetika, chemie a petrochemie, čištění a úprava vod. V jaderné energetice firma loni dodávala například jaderným elektrárnám Temelín a Dukovany.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..