Konsorcium MIR.1200 založilo společnost Nuclear Power Alliance a.s., která bude zodpovědná za koordinaci příprav a následnou samotnou realizaci projektu na výstavbu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Temelín. Nuclear Power Alliance a.s. dnes v Praze oficiálně představil předseda představenstva společnosti Josef Perlík, který zároveň zastává funkci ředitele projektu Dostavba jaderné elektrárny Temelín 3, 4 ve společnosti ŠKODA JS.

“Tento subjekt má podobu akciové společnosti založené v souladu s českou legislativou. Hlavními akcionáři jsou členové konsorcia, tedy ŠKODA JS, Atomstrojexport a OKB Gidropress. Tím je jasně definována návaznost Konsorcia MIR.1200 a nové společnosti Nuclear Power Alliance. Smluvními dokumenty je pot řešen jasný a průhledný režim vzájemných vztahů,” vysvětluje Perlík.

Do konce roku vytvoří společnost přibližně šedesát pracovních míst pro vysoce kvalifikované odborníky. Jejím sídlem bude Praha, kde budou též v této přípravné fázi projektu lokalizovány veškeré personální zdroje. V případě vítězství projektu Konsorcia bude společnost během následné etapy realizace projektu postupně personálně posilována. Tým odborníků začne působit i na místě dostavby temelínské elektrárny.

V druhé fázi realizace projektu, která se již soustředí na vlastní výstavbu třetího a čtvrtého bloku jaderné elektrárny, bude až 90 procent pracovníků Nuclear Power Alliance a.s. působit na staveništi v Temelíně. Ve vrcholné fázi by měla společnost zaměstnávat až 1000 pracovníků zodpovědných za řízení realizace projektu.

Projekt předpokládá využití špičkového inovativního systému řízení toku informací Multi-D k synchronizaci dodávek a stavebních prácí. Tento systém budou sdílet všechny subjekty zapojené do projektu, včetně českých dodavatelů a ruských projektantů.

“Společnost Nuclear Power Alliance přebírá i veškeré strategické, doposud deklarované závazky Konsorcia MIR.1200, a to zejména zajištění nejméně 70% zapojení českého průmyslu v rámci realizace zakázky. To odpovídá základní filozofii našeho projektu, který sází na vysokou míru národní lokalizace. Pokud vyhraje Konsorcium v tendru, bude jeho jménem Nuclear Power Alliance spolupracovat na dostavbě Temelína s téměř 350 předními českými, evropskými a ruskými společnostmi“, upřesnil Perlík.

Založení Nuclear Power Alliance podtrhuje přesvědčení o kvalitě projektu, který Konsorcium MIR.1200 předložilo společnosti ČEZ, se kterou nadále intenzivně diskutuje detaily své nabídky. Zároveň Nuclear Power Alliance znovu jasně demonstruje pevné spojení MIR.1200 s českým průmyslem.

Zdroj: tiskový servis konsorcia MIR.1200

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..