Společnost Nuclear Power Alliance a.s, která má řídit projekt dostavby Jaderné elektrárny Temelín, založilo česko-ruské konsorcium MIR.1200. Dalo tak veřejně najevo sebedůvěru a víru ve vítězství v tendru společnosti ČEZ.

Společnost Nuclear Power Alliance a.s. má být zodpovědná za koordinaci příprav a následnou samotnou realizaci projektu výstavby třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Temelín v případě vítězství česko-ruského Konsorcia. V čele NPA stane jako předseda představenstva Josef Perlík, který zároveň zastává funkci ředitele projektu Dostavba jaderné elektrárny Temelín 3, 4 ve společnosti ŠKODA JS.

Projekt předpokládá využití špičkového inovativního systému řízení toku informací Multi-D k synchronizaci dodávek a stavebních prací. Tento systém budou sdílet všechny subjekty zapojené do projektu, včetně českých dodavatelů a ruských projektantů.

Pokud vyhraje konsorcium v tendru, bude jeho jménem Nuclear Power Alliance spolupracovat na dostavbě Temelína s téměř 350 předními českými, evropskými a ruskými společnostmi. Zapojení českého průmyslu v rámci realizace zakázky bylo mělo tvořit minimálně 70%. „To odpovídá základní filozofii našeho projektu, který sází na vysokou míru národní lokalizace,“ potvrdil Josef Perlík.

NPA má podobu akciové společnosti založené v souladu s českou legislativou. Hlavními akcionáři jsou členové konsorcia, tedy ŠKODA JS, Atomstrojexport a OKB Gidropress. Do konce roku se společnost zavázala vytvořit přibližně šedesát pracovních míst pro vysoce kvalifikované odborníky, v případě vítězství projektu konsorcia bude společnost postupně personálně posilována. Ve vrcholné fázi by měla zaměstnávat až 1000 pracovníků zodpovědných za řízení realizace projektu.

Založení Nuclear Power Alliance podtrhuje přesvědčení o kvalitě projektu, který konsorcium MIR.1200 předložilo společnosti ČEZ. Zároveň potvrzuje vysokou míru lokalizace zakázek spojených s dostavbou Temelína.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..