Ivo Kouklík, jeden ze dvou českých viceprezidentů společnosti Rusatom Overseas. Zdroj: Prumysl.cz
Ivo Kouklík, jeden ze dvou českých viceprezidentů společnosti Rusatom Overseas. Zdroj: Prumysl.cz

Ruská jaderná korporace Rosatom shání nové partnery v Maďarsku – organizovala v Budapešti seminář pro potenciální dodavatele. Společnost na nich prezentovala aktuální informace o stavu ruského jaderného průmyslu a maďarsko-ruské spolupráci v jaderné sféře. 

Zúčastnilo se ho více než 150 maďarských (případně zahraničních a majících v Maďarsku zastoupení) firem, především z oblasti stavebnictví, strojírenství a poradenství, například MVM, Siemens, KPMG, Pintér Művek a další. Boris Arsejev, výkonný viceprezident Rusatom Overseas, uvedl, že ruský Rosatom v současnosti hledá nové možnosti pro spolupráci v energetice, a to nejen jaderné:

„Máme zájem o nové projektu jak v tradiční, tak alternativní energetice včetně větrné. Chceme nabídnout na maďarském trhu také zařízení pro tepelné elektrárny. Nyní analyzujeme možnosti pro vstup na trh a realizaci projektů, snažíme se zodpovědně vybrat nové partnery. Máme zájem o spolupráci s maďarskými dodavateli nejen na našich projektech v Maďarsku a zemích východní Evropy, ale na projektech korporace Rosatom po celém světě“.

Viceprezident Rusatom Overseas Ivo Kouklík (který je mimochodem absolventem FJFI ČVUT v Praze) uvedl, že pokud maďarská vláda vyhlásí tendr na stavbu 5. a 6. bloku JE Pakš, Rosatom se jej se svou nabídkou také zúčastní, přičemž zajistí nejvyšší možnou míru lokalizace výroby.

Zdroj: Atomic-energy.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..