Plakát, který zve na seminář. (Zdroj: Ujv.cz)
Plakát, který zve na seminář. (Zdroj: Ujv.cz)

V týdnu od 24. do 28. června se v ÚJV Řež, a. s. a Centru výzkumu Řež s.r.o. uskuteční seminář určený středoškolským studentům se zájmem o jadernou fyziku. Účastníky semináře nečekají jen přednášky, ale také experimenty na obou řežských reaktorech a reaktoru Českého vysokého učení technického v Praze. Jste-li tedy středoškolákem, který by chtěl strávit týden v Řeži, neváhejte se přihlásit. Přikládáme ještě informace ze stránek ÚJV Řež, a. s.

Máte rádi fyziku, nebojíte se experimentovat  a rádi zkoumáte a objevujete nové věci? Tak právě pro Vás je určen nový projekt „Den s jádrem, aneb jaderná fyzika převážně vážně“.

Projekt je určen studentům středních škol s hlubším zájem o fyziku. Akce v sobě zahrnuje sérii přednášek, besed, filmů, workshopů, ale také exkurze na zajímavá místa. Můžete se těšit na exkurzi na reaktory LVR-15 (včetně budovy celého reaktoru, horkých komor a experimentálních smyček, komory NZT a dalších míst), LR-0 a VR-1 na FJFI, urychlovač tandetron nebo cyklotron v Řeži, nově vybudovaného PET centra a samozřejmě mnoho dalšího. Během této akce také budete moci navštívit několik přednášek a besed, které povedou odborníci ve svých oborech. Poví Vám něco o jaderné bezpečnosti, neutronové záchytové terapii, o principech a řízení štěpné reakce, experimentech probíhající v  ÚJV Řež, a. s. …. Během konání akce na Vás nečekají pouze exkurze, přednášky nebo workshopy, nachystali jsme pro Vás i bohatý doprovodný program, při kterém se rozhodně nebudete nudit a pokud rádi sportujete určitě si přijdete na své.
Vyvrcholením celé akce bude krátký vědomostní test, ve kterém prověříme Vaše vědomosti. Vše proběhne odlehčenou a zábavnou formou. Ti nejlepší obdrží hodnotné ceny.

Délka akce:

Akce potrvá 1 týden, je to sice poněkud časově náročnější akce než je obvyklé, ale věřím, že Vám přinese spoustu nových poznatků, zkušeností, dobrých kontaktů a také se seznámíte se spousty novými lidmi.

Zahájení akce:

Zahájení akce proběhne 23.6.2013 ve večerních hodinách v Praze. Slavností zahájení akce proběhne v kongresovém centru v Řeži 24.6.2013 v 9:00. Akce potrvá do 28.6.2013, kdy vyhlásíme vítěze našeho testu.

Průběh akce:

Většina programu bude probíhat v  ÚJV Řež, a. s. v konferenčním sále, na vybraných pracovištích  ÚJV Řež, a. s. a Centra výzkumu Řež, na ČVUT FJFI – katedře jaderných reaktorů a v Ústavu fyziky plazmatu.

Informace:

Více informací o akci získáte na mailu vojtamotycka@gmail.com, popř. na telefonu 739 563 550, na který také můžete posílat své předběžné přihlášky.
Na Vaši účast se těší tým organizátorů
Vojtěch Motyčka a Martin Černák
Zdroj: Ujv.cz
O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..