Stavba jaderné elektrárny V. C. Summer (Zdroj: Columbiabusinessreport.com)
Stavba jaderné elektrárny V. C. Summer (Zdroj: Columbiabusinessreport.com)

Databáze PRIS, kterou spravuje Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE), aktualizovala informace o počtu jaderných reaktorů, jenž jsou v současné době ve světě provozovány a budovány.

Devátého března tohoto roku byla oficiálně zahájena stavba druhého bloku jaderné elektrárny V. C. Summer. Ten je prvním blokem, který se letos začal stavět a je pojmenován na počest bývalého vedoucího společnosti vlastnící elektrárnu. V současné době je v této elektrárně provozován jeden blok s reaktorem typu PWR-1000. Jeho výstavba začala 21. března roku 1973, k elektrické síti byl připojen 16. listopadu 1982 a jeho komerční provoz byl zahájen 1. ledna roku 1984.

Na druhém bloku elektrárny bude instalován reaktor AP-1000 s výkonem 1117 MWe, který dodává společnost Westinghouse. Jedná se o první blok s touto technologií, jehož výstavba byla v USA oficiálně zahájena (Stavba nových bloků v jaderné elektrárně Vogtle byla zpožděna, takže tyto bloky zatím nejsou v databázi.).

V současnosti je v USA provozováno 103 jaderných bloků a další dva čekají na dokončení. Celkově vzato, k 9. březnu 2013 bylo na světě v provozu 437 jaderných reaktorů a dalších 67 jich bylo ve výstavbě.

Zdroj: Atomic-energy.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..