Reaktorová nádoba není žádný drobeček, ale po její instalaci je elektrárna o pořádný krok blíže dokončení.
Reaktorová nádoba není žádný drobeček, ale po její instalaci je elektrárna o pořádný krok blíže dokončení.

Speciální systém jeřábů a těžkého podvozku umístil tlakovou nádobu reaktoru (RPV-Reactor pressure vessel) do reaktorové haly druhého bloku elektrárny, která roste v čínské provincii Guangdong. Reaktor začne dodávat energii příští rok.

Stavební firma China Nuclear Engineering and Construction Corp (CNECC) uvedla, že druhá tlaková nádoba elektrárny Yangjiang byla uložena 18. února. Cílem stavbařů je dokončit instalaci těžkých součástí reaktoru CPR-1000 (výkon 1080 MWe) do patnáctého března. Parogenerátory už jsou na staveništi, byly dopraveny minulý měsíc.

Yangjing 2 je jedním ze čtyř reaktoru budovaných společností China Guangdong Nuclear Power Company (CGNPC) v této nové elektrárně. Stavba místního prvního bloku začala v prosinci 2008, základy druhého bloku se začaly hloubit na počátku roku 2009, práce na 3. bloku odstartovaly v roce 2010, na posledním bloku pak teprve přen několika měsíci. První blok by měl být schopný vyrábět elektrickou energii již letos, celá elektrárna bude podle plánu v provozu v roce 2017. V plánu jsou na tomto místě ještě další dva bloky, ale časový rozvrh jejich výstavby zatím není znám.

Elektrárnu Yangjing bude provozovat Daya Bay Nuclear Power Operations and Management Company, což je společnost kontrolovaná CGNCP a jinou elektrárenskou firmou Hong Kong’s China Light and Power. Tato specializovaná společnost kontroluje také elektrárnu Daya Bay a dvojici elektráren Ling Ao I a II.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..