Logo Uranium One. Zdroj: mrstockpick.blogspot.cz
Logo Uranium One. Zdroj: mrstockpick.blogspot.cz

14. 1. 2013 – Ruská státní společnost AtomRedMetZoloto (ARMZ), která se v rámci jaderného obra Rosatom věnuje těžbě uranu a barevných kovů, koupí zbývající podíl v kanadské Uranium One. Hodnota smlouvy je odhadována přibližně na 2,8 miliardy dolarů.

ARMZ a jeho dceřiné podniky již vlastní 51,4% veřejně dostupných akcií Uranium One a další akvizici musejí schválit rovněž menšinoví akcionáři společnosti. Jejich schůze je naplánována na letošní březen. Pro schválení prodeje musí hlasovat většina akcionářů jiných, než je sama ARMZ, a dvě třetiny ze všech, zatím jej také ještě neposvětili kanadské úřady. Pokud vše půjde hladce, příslušné dohody by mohly být uzavřeny ve druhém čtvrtletí letošního roku.

První podíl v kanadské těžební firmě koupili Rusové v roce 2010 za 610 milionů dolarů a uranové doly v Kazachstánu (více zde), což vyšvihlo Uranium One mezi pět skutečných světových jedniček v těžbě uranu. Kanadská společnost působí v Kazachstánu, Spojených státech a Austrálii, další projekt pod názvem Mkuju River project má v Tanzánii a nyní dokončuje jednání o udělení licence.

Více o Uranium One

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..