Evakuační pásmo na mapě, žlutým bodem je označena elektrárna Fukušima. Vysvětlivky k mapě najdete v článku. Zdroj: WNN
Evakuační pásmo na mapě, žlutým bodem je označena elektrárna Fukušima. Vysvětlivky k mapě najdete v článku. Zdroj: WNN

V další oblasti bezprostředně u jaderné elektrárny Fukušima byl snížen svůj „stupeň ohroženosti“ z plné evakuace na částečný přístup. Změnu provedlo japonské Ministerstvo průmyslu, obchodu a ekonomiky (MPOE, anglická zkratka METI).

Nižší evakuační stupeň byl přisouzen zóně Okuma-mači, která se nachází v bezprostřední blízkosti elektrárny. Doteď byl vstup do ní zakázán, nyní budou lidé moct do některých míst vstoupit, nemohou však zůstat přes noc. Část oblasti byla označena za „zónu s omezeným přístupem“, kam lze vstoupit jen za určitým speciálním účelem (na mapě označena oranžově). Zbytek označilo ministerstvo za „obtížné“ území, na která mohou být občané puštěni jen za výjimečných okolností nebo ve veřejném zájmu, na mapě jsou vybarvena růžově. Pro každého, kdo vstoupil na „obtížné“ území, je povinna radiační kontrola.

Evakuační zóna Okuma-mači je dnes nejbližší k elektrárně součást evakuačního pásma, kde byla zrušena úplná evakuace. Hranice evakuačního pásma jsou na mapě vyznačeny červenou čarou. 

Zdroj: World Nuclear News (původní článek zde)

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..