Leoš Tomíček, víceprezident Rusatom Overseas. Zdroj: Atominfo.ru
Leoš Tomíček, víceprezident Rusatom Overseas. Zdroj: Atominfo.ru

České společnosti Vítkovice a.s., Sigma Group a Mostro získaly na fóru Atomex pořádaném ruskou firmou Rosatom ocenění za nejspolehlivější dodávky ruskému jadernému průmyslu. ČTK o tom dnes informovalo česko-ruské Konsorcium MIR.1200, které se uchází o dostavbu jaderné elektrárny Temelín a se kterým by dotyčné společnosti v případě vítězství konsorcia v tendru na zakázce spolupracovaly.

„Ocenění jsou důkazem dlouhodobé kvality českých dodávek,“ uvedl Leoš Tomíček, výkonný viceprezident Rusatom Overseas, která je dcerou Rosatomu. „Podstatné je, že spolupráce českého a ruského jaderného průmyslu má rostoucí tendenci – jen od počátku letošního roku dodaly české podniky pro jaderné elektrárny typu VVER vybavení v hodnotě 2,5 miliardy korun. A očekáváme, že hodnota zakázek dál poroste,“ doplnil.

Vítkovice a.s. letos uzavřely s ruskými klienty kontrakty v hodnotě téměř 600 milionů korun a Sigma Group za téměř 150 milionů korun. Společnost Mostro uzavřela v letech 2007-2012 smlouvy na zakázky v hodnotě téměř 350 milionů korun.

Všechny tři společnosti by měly spolupracovat s Konsorciem MIR.1200 v případě jeho vítězství v tendru na dostavbu Temelína. Sigma Group by měla dodávat čerpadla, Vítkovice a.s. by měly zajistit dodávky parogenerátorů. Mostro, která je dceřinou firmou společnosti Modřany Power, by měla zajistit dodávky uzavíracích ventilů.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..