Logo Arevy. Největší jaderná společnost spustila novou službu.
Logo Arevy. Největší jaderná společnost spustila novou službu.

12.11.2012 – Francouzská jaderná korporace Areva spustila novou službu, která zefektivní systém opětovného používání dílů zůstávajících na jaderných elektrárnách po jejich uzavření.

Tato inovativní služba, která dostala název Erva (Equipment, Replacement parts and Validation), je zaměřena zejména na použití náhradních dílů z trvale uzavřených elektráren v těch, které jsou stále v provozu. Areva slibuje, že Erva ušetří operátorům čas a peníze při hledání nových součástek.

Podle Arevy systém Erva umožní operátorům sehnat náhradní díly pod tržní cenou a lépe vyhledávat originální součástky (nejspíš míněny součástky, určené pro stejný typ reaktoru a elektrárny, Atominfo.cz). Kromě poskytování vybavení, náhradních dílů a kontroly kvality nabízí Erva i případnou úpravu náhradních dílů.

Služba Erva už dokončila první objednávku. Jednalo se o náhradní díl pro španělskou jadernou elektrárnu Trillo. Nezbytný díl byl vyhledán v německé elektrárně a doručen zákazníkům v rekordním čase – během 24 hodin, díky čemuž proběhla plánovaná údržba v termínu.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..