jaderná energie - Na Novovoroněžské JE začala stavba další čerpadlové budovy - Nové bloky ve světě (novovoronez) 1
Na Novovoroněžské elektrárně se už pracuje na technologickém zázemí – budova čerpadla, chladicí věže apod. Zdroj E15

V Novovoroněžské JE-2, nacházející se ve Voroněžské oblasti na západě Ruska, bylo zahájeno betonování základové desky, na níž bude stát budova čerpadla druhého bloku.

Na vybudování monolitu, jehož nejtenčí místo dosáhne tloušťky 14,99 metrů, bude potřeba okolo 3,5 tisíce čtverečních metrů betonu. Práce na betonáži, které provádí novovoroněžská stavebně-montážní odnož společnosti Atomenergoprojekt, potrvají nepřetržitě tři dny. Po celou dobu bude zajištěna plynulá výroba a dodávka betonu.

Po dokončení práce na betonování základové desky přikročí stavitelé ke stavbě stěn budovy. Čerpadlo druhého bloku bude zajišťovat cirkulaci vody přicházející z chladicí věže. Z čerpadla bude voda putovat jednak do turbínového oddělení, kde bude odnímat teplo kondenzátorům turbíny, jednak do výměníků tepla ve strojovně. Z těchto míst se pak bude vracet do chladící věže, čímž dokončí jeden oběh svého cyklu.

Atomenergoprojekt je akciová společnost, která se zabývá inženýrstvím a spadá pod státní podnik Rosatom. Dále společnost Atomenergoprojekt působí jako hlavní dodavatel a hlavní projektant atomových elektráren. Tato firma stojí za projekty uskutečněnými ve většině jaderných elektráren na území Ruska, východní Evropy a zemí SNS (Společenství nezávislých států). Je hlavním projektantem a dodavatelem Novovoroněžské JE-2, na níž instaluje reaktory typu VVER-1200. Kromě této elektrárny je v současnosti Atomenergoprojekt hlavním projektantem jaderných elektráren Búšehr v Íránu, Kudankulam v Indii a Akkuyu v Turecku.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..