jaderná energie - Jaderný program SAE je napřed oproti plánování - Nové bloky ve světě (barakahnuclear) 1
Na stavbě jaderné elektrárny Barakah panuje čilý stavební ruch. V SAE není o dostatek finančních prostředků nouze, takže tento projekt, na rozdíl od projektů jinde ve světě, nejenže jde podle časového plánu, ale dokonce jej i předbíhá.

Bylo oznámeno, že stavební práce na prvních dvou jaderných reaktorech Spojených Arabských Emirátů jsou v současné době napřed o osm týdnů.

Šejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan, korunní princ Abú Dhabí a korejský prezident I Mjong-bak, zjistili během své návštěvy na místě budoucí jaderné elektrárny Barakah v Abú Dhabí, že práce na bloku jedna a dva jsou hotové z dvaceti procent. Stavební práce začaly v červenci a provádí je hlavní dodavatel tohoto projektu Korea Electric Power Corporation (KEPCO).

Společnosti Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC) a KEPCO podle tiskové kanceláře WAM komentovaly, že se jim povedl velmi dobrý začátek stavebních prací. Společnost ENEC uvedla, že v červenci začala s litím betonu pro blok 1 jaderné elektrárny Barakah. Dále řekla, že o licenci pro blok 1 bude žádat v roce 2015 a první práce s betonem na bloku 2 začnou v roce 2013.

Celkově má ENEC v plánu postavit v jaderné elektrárně Barakah čtyři reaktory. První by měl být spuštěn v roce 2017 a každý další rok by měl být spuštěn další reaktor. Stavba by tedy měla skončit v roce 2020.

Šejk Mohammed okomentoval roli společnosti KEPCO tak, že podporuje SAE v plánu vyvinout  mírový jaderný program podle nejvyšších standardů v bezpečnosti, zabezpečení a kvalitě.

Stavba bloku 1 jaderné elektrárny Barakah bude trvat pět let a předpokládá se, že provoz bude zahájen v roce 2017 v závislosti na rozhodnutí regulační komise.

Lokalita Barakah v západní části Abú Dhabí byla vybrána během komplexní analýzy celé řady míst v SAE. Hlavním důvodem pro výběr lokality Barakah bylo to, že se nachází v oblasti s velmi nízkou pravděpodobností zemětřesení. Studie ukázaly, že celá oblast je tektonicky stabilní už po 100 milionů let.

Pokud budou do roku 2020 spuštěny všechny čtyři bloky, SAE tím ušetří každý rok více než 12 milionů tun emisí CO2. Společnost KEPCO získala zakázku na stavbu čtyř bloků JE Barakah ve výběrovém řízení z roku 2009.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..