Stávka! Francouzskou energetiku zachvátil národní sport - stávkování. Jednou z příčin je uzavření jaderné elektrárny Fessenheim u německých hranic. Je ovšem nutné říci, že z rozhodnutí administrativy prezidenta Hollandeho odstavení přijde o pět let dříve, než povolil francouzský jaderný regulační úřad. Zdroj: pcfbalaruc.over-blog.com
Stávka! Francouzskou energetiku zachvátil národní sport – stávkování. Jednou z příčin je uzavření jaderné elektrárny Fessenheim u německých hranic. Je ovšem nutné říci, že z rozhodnutí administrativy prezidenta Hollandeho odstavení přijde o pět let dříve, než povolil francouzský jaderný regulační úřad. Zdroj: pcfbalaruc.over-blog.com

8.10.2012 – Francouzský odborový svaz CGT vyhlásil 24hodinovou stávku v energetickém sektoru na protest proti zavírání elektráren. Stávka, která začíná dnes ve 21:00 SELČ, se dotkne výroby elektřiny v tepelných a jaderných elektrárnách v zemi. Řekl to dnes agentuře Reuters mluvčí CGT Laurent Langlard.

„V tepelných elektrárnách budeme na nule (s výrobou),“ uvedl mluvčí. „Očekáváme také omezení produkce jaderné energie.“

Zatím není jisté, o kolik se sníží výroba elektřiny. Mluvčí největší energetické firmy EDF uvedl, že budou schopni poskytnout odhady o dopadu stávky, v úterý dopoledne.

Stávka přichází poté, co prezident François Hollande rozhodl o uzavření nejstarší jaderné elektrárny v zemi ve městě Fessenheim blízko německých hranic v roce 2016.

Německá energetická skupina E.ON rovněž loni oznámila, že zavře čtyři ze sedmi elektráren na uhlí, které provozuje ve Francii. E.ON má ve Francii rovněž dvě elektrárny na plyn. Celková kapacita elektráren firmy E.ON v zemi je 3000 megawattů, což odpovídá třem jaderným reaktorům, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

1 Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..