Opět JE Dukovany. Fotografii Jaroslava Jakuba v dostatečné velikosti bohužel nemáme k dispozici, malé podobizny ale lze na Internetu nalézt.
Opět JE Dukovany. Fotografii Jaroslava Jakuba v dostatečné velikosti bohužel nemáme k dispozici, malé podobizny ale lze na Internetu nalézt.

Ředitelem Jaderné elektrárny Dukovany byl od 1. listopadu jmenován Jaroslav Jakub. Nahradí Miloše Štěpanovského, který byl po tři měsíce ředitelem obou českých jaderných elektráren. Štěpanovský zůstává i nadále ředitelem Jaderné elektrárny Temelín. ČTK to dnes oznámil mluvčí dukovanské elektrárny Petr Spilka.

Jakub pracuje v JE Dukovany jako vedoucí odboru péče o zařízení. Po absolvování Vysokého učení technického v Brně v roce 1979 nastoupil do funkce operátora sekundární části elektrárny. Postupně pracoval jako operátor reaktoru, vedoucí bloku a směnový inženýr. V roce 1995 se stal vedoucím nově vznikajícího útvaru koordinace. Jako expert na údržbu byl před čtyřmi lety delegován na Misi OSART do jedné z elektráren v USA. V roce 2010 byl nominován Českou společností pro údržbu na evropského manažera údržby.

Ředitelem jaderných elektráren v Dukovanech i Temelíně byl od 14. srpna Štěpanovský. Tomáš Žák, který byl do té doby ředitelem dukovanské elektrárny, neměl platný doklad pro výkon citlivých činností vydávaný Národním bezpečnostním úřadem. V době nástupu do funkce prověrku měl, platnost dokladu ale vypršela.

Inspekce Státního úřadu pro jadernou bezpečnost zjistila, že Žákovi vypršela platnost dokladu pro výkon citlivých činností letos na jaře. Národní bezpečnostní úřad stanovil ČEZ lhůtu k nápravě. V této lhůtě však Žák nepředložil ČEZ platný doklad.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..