Leningradská jaderná elektrárna - ve výstavbě. Zdroj: Atominfo.ru
Leningradská jaderná elektrárna – ve výstavbě. Zdroj: Atominfo.ru

České strojírenské společnosti Arako a Sigma Group dodají zařízení pro Leningradskou jadernou elektrárnu. Hodnota podepsaného kontraktu činí 156 milionů korun. Dodávky jsou součástí spolupráce s ruskou jadernou společností Rosatom. ČTK o tom informoval mediální zástupce Rosatomu v ČR.

České podniky dodají do Ruska průmyslové armatury, zavírací ventily či vysokotlaké systémy. Arako a Sigma Group prostřednictvím Rosatomu spolupracují také s konsorciem MIR.1200 tvořeným společnostmi ŠKODA JS, Atomstrojexport a Gidropress, které se uchází o dostavbu české Jaderné elektrárny Temelín.

„Pokud konsorcium vyhraje v soutěži na dostavbu JE Temelín bude to pro nás obrovská příležitost k dalším zakázkám pro jaderný průmysl a příslib dlouhodobého rozvoje společnosti,“ uvedl generální ředitel společnosti Arako Rovshan Abbasov. Firma Arako zahájila svoji účast na ruských jaderných projektech před více než 40 lety a během této doby dodala průmyslové armatury do 23 jaderných elektráren stavěných společností Rosatom v osmi zemích světa.

Společnost Sigma se soustřeďuje na výzkum a vývoj čerpacích agregátů do technologických celků v energetice. V minulosti také dodala zařízení do řady dalších ruských elektráren.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..