jaderná energie - Společnost Chladicí věže Praha a.s. oznámila růst hlavních obchodních ukazatelů po vstupu do skupiny Atomenergomash - V Česku (AEM) 1
České firmy se prosazují jako dodavatelé v zahraničních projektech jaderných elektráren.

Delegace OAO «Aтомэнергомаш» pod vedením generálního ředitele Andreje Nikipelova během návštěvy ze dne 31.7. v ČR provedla pracovní zasedání na půdě Chladici věže Praha a.s.

V rámci pracovní návštěvy, delegace také navštívila te «Počerady» (u obce Počerady), kde spol. Chladicí věže Praha a.s. právě dokončuje chladicí věž nové generace pro paroplynový blok 840mw (výška stavby dosahuje 130m), a výrobnu společnosti ve městě Slaný, kde se vyrábí mikrochladiče, ventilátorové věže a potrubní systémy.

Co se týče strategických plánů rozvoje společnosti, generální ředitel Chladicích věží Praha, Lukáš Chmel v rámci jednoho z hlavních cílů jmenoval upevnění pozice na trhu výstavby atomových elektráren na teritoriu Ruské Federace. aktuálně je společnost zaměřena na aktivní účast v tendrech na projekční práce, dodávku technologií a zařízení pro JE Nižněgorodská, JE Baltická, JE-2 Rostov. Kromě toho, společnost aktivně pracuje na perspektivních trzích, ve kterých se rozvíjí atomová energetika (Polsko a Indie).

Chladici věže Praha očekávájí růst zakázek za rok 2012 o 50% na skoro 800 mil. RUB, objem příjmů za tento rok – 795 mil. RUB., což je o 10% více, než za rok 2011. Podle hodnocení společnosti, celkový objem zakázek ze strany ruského jaderného trhu od okamžiku vstupu společnosti do skupiny OAO «Aтомэнергомаш» v r. 2011 a v perspektivě do roku 2014 bude činit až 1,36 mld. RUB.

Za uplynulý rok také společnost uzavřela řadu kontraktů na svých tradičních trzích: dostavba čtyř chladicích věží na JE Mochovce, Slovensko (bloky 3,4), oprava objektů na TE Tuzla v Bosně a Hercegovině.

«Jsme uspokojeni dynamikou hlavních ukazatelů společnosti Chladicí věže Praha a.s. v tomto roce – poznamenal Andrej Nikipelov. V našich nejblizších plánech – další integrace české společnosti do skupiny firem «Aтомэнергомаш», což dovolí pozitivně posunout produkci společnosti ruském i na jiných zahraničních trzích, také v rámci komplexní nabídky zařízení a služeb pro jadernou energetiku a další trhy».

Chladicí věže Praha a.s. spadá pod skupinu OAO «Aтомэнергомаш» od roku 2011 a specializuje se na produkci průmyslového chlazení pro jadernou i tradiční energetiku.

Zdroj: Chladící věže Praha

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..