jaderná energie - Asie stále více trpí nedostatkem kvalifikovaných jaderných inženýrů - Ve světě (china nuclear key) 1
Především růst čínského jádra vyvolává ve světě obavy. Hlavní problém v penězích ani v kvalitě zařízení, ale spíše v nedostatku lidských zdrojů a neprůhlednosti čínských kontrolních orgánů. Zdroj: http://energyclub.stanford.edu/

Rychle se rozvíjející jaderný průmysl v Asii hladoví po kvalifikovaných kádrech a nutně potřebuje lidi. Uvádí to zpráva energetických expertů, psaná pro světový analytický portál GlobalData.

Analytici ve zprávě uvádějí, že růst jaderných kapacit v průmyslově rozvinutých asijských zemích předbíhá rychlost, s jakou stíhají vychovávat odborníky: „Mezi odborníky, kteří jsou v jaderném průmyslu léta a odcházejí do penze, a čerstvě vystudovanými inženýry je obrovská propast. Musíme ji vyřešit, pokud chceme udržet jaderné reaktory v provozu. Země, které chtějí rozvíjet svůj jaderný potenciál, nutně potřebují nové studijní programy, podle kterých vychovají své inženýry, a musejí spolupracovat s těmi, kdo má s jadernou energetikou delší zkušenosti“. Příkladem takové země je Čína, kde vláda chce stavět několik (až 10) nových reaktorů ročně, ačkoliv zatím nemá dostatek lidí ani na elektrárnách, ani v regulačních orgánech.

Zdroj: Atomnews.info

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..