jaderná energie - Keňská elektrárenská společnost hledá management pro svůj jaderný program - Ve světě (koeberg) 1
Doposud jediná elektrárna na africkém kontinentě – Koeberg nedaleko Kapského města

Keňská vláda začala prostřednictvím společnosti Kenya Power hledat zkušené vedoucí pracovníky pro svůj plánovaný jaderný program.

Zmíněna firma vyhlásila výběrová řízení na pozice interního auditora, účetního, správce veřejných zakázek a vedoucí ICT sektoru.

Ministr energetiky plánuje postavit nejprve menší jadernou elektrárnu (1000 MW) v hodnotě jedné miliardy dolarů.

Podle průzkumů Regulační komise pro energetiku (ERC) je v současné době v Keni potřeba špičkový výkon 1200 MW, místní elektrárny produkují 1500 MW, ale do roku 2016 spotřeba podle předpokladů vzroste na 1800.

Kromě Jihoafrické republiky, která již jednou jadernou elektrárnou disponuje, je dalším adeptem na využití energie z jádra Nigérie. Ta chce postavit jadernou elektrárnu, která pokryje většinu spotřeby v západní Africe.

Keňské plány s jadernou energetikou nejsou po chuti ekologickým organizacím, například UNEP (Ekologický program OSN), které tvrdí, že země má daleko vhodnější možnosti jak uspokojit rostoucí poptávku po elektrické energii.

Ředitel UNEP Achim Steiner řekl, že jaderné elektrárny poslouží pouze jedné generaci a další dvě se budou zebývat jejich likvidací.

Zdroj: Business Daily Africa

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..