jaderná energie - Čína dá na úspory energie a obnovitelné zdroje 170 mld jüanů - Životní prostředí (Wind power plants in Xinjiang China1) 1
Větrné farmy rostou po celé Číně, většina z nich na místech, kde jsou větrné proudy dostatečně stabilní a energetický zisk za stavbu skutečně stojí. Zdroj: Wiki

Čínská centrální vláda plánuje v letošním roce utratit 170 miliard jüanů (543,4 miliardy Kč) na podporu úspor energie, obnovitelných zdrojů energie a omezení emisí. Oznámilo to na svých internetových stránkách ministerstvo financí.
Podle ministerstva chce vláda podpořit používání energeticky úsporných produktů a výrobu energie s nízkými emisemi nebo bez emisí, jako je výroba energie z větru a slunce. Čína chce také zrychlit rozvoj obnovitelných zdrojů energie a energeticky úsporných technologií, včetně elektrických a hybridních aut.
Dnešní zpráva Mezinárodní agentury pro energii IEA ukázala, že Čína vypouští nejvíce emisí oxidu uhličitého na světě. Loni emise v zemi stouply na nový rekord, zatímco v USA a Evropě klesly. Nicméně v poměru k hrubému domácímu produktu se emise v rozmezí let 2005 až 2011 snížily o 15 procent, což podle IEA naznačuje, že druhá největší ekonomika nachází možnosti, jak podpořit růst způsoby méně náročnými na emise oxidu uhličitého.
Čína má v plánu snížit do roku 2020 emise skleníkových plynů o 40 až 45 procent ve srovnání s rokem 2003. Obnovitelné zdroje energie se mají na celkové spotřebě energie v Číně podílet 15 procenty, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..