Armatury pro JE Mochovce z dílny Arako. Foto: Arako (zdroj idnes.cz)
Armatury pro JE Mochovce z dílny Arako. Foto: Arako (zdroj idnes.cz)

Opavská společnost Arako dokončila dodávku armatur pro bělojarskou jadernou elektrárnu. V rámci kontraktu s ruskou korporací Atomenergomaš podnik dodal 470 uzavíracích a zpětných ventilů o celkové hmotnosti 5840 kg. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Cenu kontraktu neuvedla. Arako se chce mimo jiné podílet na dostavbě jaderné elektrárny v Temelíně.

Dodávka je pokračováním dlouhodobé spolupráce s ruským jaderným průmyslem. Zařízení vyráběné společností ARAKO je nyní dodáváno i na rostovskou, smolenskou a novovoroněžskou jadernou elektrárnu, které jsou ve výstavbě, uvedla firma v tiskové zprávě.

Společnost Arako je předním výrobcem průmyslových armatur pro jadernou energetiku, tepelné hospodářství, chemický, naftový a plynárenský průmysl. Svoji účast na ruských jaderných projektech zahájila před více než čtyřiceti lety a během této doby dodala průmyslové armatury do 23 jaderných elektráren stavěných korporací Rosatom v osmi zemích světa. Jen za poslední tři roky dodala zařízení v celkové hodnotě 857,9 milionů Kč.

Zájem podílet se na dostavbě JE Temelín potvrdila společnost Arako již v říjnu loňského roku, kdy společně s dalšími čtrnácti firmami podepsala s Konsorciem MIR.1200, které je jedním ze tří uchazečů o dostavbu, memorandum o spolupráci.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..