jaderná energie - Steven Chu, ministr energetiky USA: Jednání o dostavbě Temelína bylo "super" - Nové bloky v ČR (chu kuba) 1
Martin Kuba a Steven Chu. Zdroj: Česká televize

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba v pátek jednal s americkým ministrem energetiky Stevenem Chu o výstavbě třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Temelín. Americký ministr se po schůzce nechal slyšet, že jednání bylo „super“.

Američané by rádi získali obří zakázku pro své firmy. „Ujistil jsem ministra Chu, že z pohledu české strany probíhá výběrové řízení transparentním způsobem v souladu s časovým harmonogramem,“ řekl Kuba.

Oba ministři si po jednání přátelsky notovali. „První české slovo, které jsem se naučil, je slovo super, a to vystihuje atmosféru dnešního jednání,“ prohlásil Steven Chu s tím, že chápe, že je zájmem ČR při výstavbě nových bloků jaderné elektrárny nejen uzavřít obchod, ale i vyškolení místních odborníků pro bezpečný a spolehlivý provoz.

Výraznou pozornost věnovali ministři také přípravě zřízení společného česko-amerického centra spolupráce v oblasti civilního jaderného výzkumu, jehož ustavení v České republice bylo jedním ze závěrů jednání předsedy vlády Petra Nečase s americkým prezidentem Barrackem Obamou v říjnu 2011.

Zdroj: Kurzy.cz, Mediafax

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..