jaderná energie - Čeští experti se školí na semináři ruského Atomenergoremontu - Mojeenergie.cz - Nové bloky v ČR (atomenergoremont) 1
Logo Atomenergoremontu.

Moskva (ČTK) – Nové technologie využívané při opravách jaderných elektráren představují ruským, českým a německým odborníkům pracovníci ruské společnosti Atomenergoremont na dvoudenním semináři, který dnes začal v Novovoroněži ležící asi 400 kilometrů jižně od Moskvy. Podle zprávy agentury ITAR-TASS se akce účastní víc než sto odborníků.

Firma Atomenergoremont, která akci organizuje, je generálním partnerem společnosti Rosenergoatom pro opravy všech jaderných elektráren ruské výroby. Rosenergoatom patří společnost Rosatom, stejně jako společnost Atomstrojexport, která se uchází o dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

Účastníci semináře mají možnost seznámit se s novými technickými vzory a postupy, které ruští experti doporučují při opravách jaderných energetických zařízení. Podle ruské agentury jde zejména o manipulátory pro opravu reaktorových hal a parních generátorů a o zařízení pro montážní práce na jaderných reaktorech.

Zdroj: mojeenerfie.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..