jaderná energie - Americký Westinghouse mění svou obchodní strategii, štěpí své jaderné oddělení na dvě firmy - Ve světě (westinghouse) 1
Starší reklama na jadernou elektrárnu Westinghouse.

Americký Westinghouse rozdělí své podnikání v jaderných elektrárnách na dvě části, z nichž jedna se bude zabývat jen technickou stránkou stávajících projektů a druhá hledáním nových příležitostí. Oddělení, které nese hrdý název The Nuclear Power Plant Project Delivery organization (Oddělení pro ) a povede ji Deva Chari, současný viceprezident společnosti, se zaměří výhradně na dodávání a servis technologií Westinghouse stávajícím a budoucím zákazníkům společnosti.

Druhé oddělení, Nuclear Power Plant Business Development organization (Oddělení pro obchodní rozvoj), které povede Sandy Rupprecht, se bude zabývat hledáním nových zájemců o jaderné elektrárny ve světě. Bude se starat také o „koordinované a integrované nabídky jaderných elektráren Westinghouse ve světě“.

Stojí za zmínku, že zhruba před měsícem podobnou organizaci ustanovil ve svých řadách ruský Rosatom, kde Atomstrojexport a další dceřiné firmy se starají o technickou stránku projektů a čerstvě založená Rusatom Overseas je prodává mimo Rusko. Oblasti jejich činností se částečně prolínají, například Rusatom Overseas kontroluje to, zda dodávky odpovídají mezinárodním standardům. Změna spočívá především v tom, že technickou a obchodní stránku projektů povedou odlišné týmy.

V současnosti největším projektem jaderného Westinghouse je reaktor AP-1000 generace III+, který společnost nabízí mimo jiné v tendru na nové bloky JE Temelín. Staví dva tyto reaktory na JE Sanmen v Číně a dva v USA ve státě Georgia. Jako svou největší výhodu uvádí modulární výstavbu, při které jsou větší celky montovány předem a na místě pouze sestaveny, což urychluje stavbu (na druhou stranu to ale vyžaduje mnohem vyšší podíl amerických dodavatelů a snižuje rozsah zakázek, které lze zadat místním firmám) a větší podíl pasivních bezpečnostních systémů oproti aktivním.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..