jaderná energie - U Temelína se sešli odpůrci jaderné energie - Nové bloky v ČR (temelin brezen12) 1
Tentokrát nebyla účast na protitemelínské demonstraci příliš hojná. Zdroj: Český rozhlas

V Kočíně na Českobudějovicku se u rozvodny jaderné elektrárny Temelín sešlo v neděli třináct hornorakouských odpůrců atomové energie.

Aktivisté svou akcí také připomínali rok starou havárii z japonské jaderné elektrárny Fukušima. Účastníci akce se sešli ve 13 hodin a na místě vydrželi hodinu. Připomínka byla klidná, nezazněly ani žádné projevy.

Na akci byl pozván také jihočeský hejtman Jiří Zimola. Ten pozvání odmítl s tím, že by výročí fukušimské havárie nemělo být zneužíváno k propagaci strachu z jaderných elektráren zaplacenou antijadernou lobby.

Tuto tezi odmítl Rolland Egger, předseda sdružení Atomstopp. „Máme peníze na práci organizace od vlády Horního Rakouska. Na tuto akci jsme nedostali žádné peníze navíc. Chceme připomenout katastrofu ve Fukušimě a také to, že tu jsou stále otevřené bezpečností otázky,“ uvedl Egger.

Loňskou havárii ve Fukušimě si připomínali i v Českých Budějovicích. Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí a Jihočeské matky rozdávaly na českobudějovických pěších zónách mezi nádražím a náměstím informační letáky.

Zdroj: Český rozhlas

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..